Mulgikultuur

5 põhjust, miks tasub külastada Mulgimaad

Mulgimaa on üks kõige rikkalikuma kultuuriga piirkondi Eestis, kus aega veetes tundub nagu oleksid sattunud täiesti teise paika Eestis – Viljandi maakonna kõik piirkonnad näitavad selgelt, kui kirju on Eesti kultuuripärand.

Kui oled juba lehitsenud meie veebilehte, oled kindlasti leidnud mitmeid põhjuseid mulgimaa külastamiseks, kuid kordame alljärgnevalt üle 5 eriti märkimisväärset põhjust, miks veeta aega Mulgimaal – või kas või kolida permanentselt mõnda Viljandimaa paika.

1. Palju kaunist loodust

Nii Viljandi linn kui ka väiksemad külad, alevid ja maakohad on kõik pungil looduskaunitest kohtadest – ükskõik, millises suunas sõita, kõikjal säravad heinamaad, põllud, metsatukad ja orud. Vaade Viljandi lossivaremetest on täiesti unustamatult kaunis, rääkimata järveketest, Võrtsjärve äärsest piirkonnast ja kõigest muust. Kui ihkad pisut loodusesõõmu, on Mulgimaa just see õige koht!

2. Huvitavad inimesed

Suurlinnas elades võid ära unustada, mis tunne on elada aktiivses kommuunis. Just sellest saad aga aimu siis, kui lähed mõnda Mulgimaa alevisse või külakesse. Kõik inimesed on rõõmsad ja jutulembesed ning vaid paari sõna vahetamise järel on tunne nagu oleksid elanud seal paigas juba aastaid! Mulgid on väga sotsiaalsed, osalevad erinevatel sotsiaalsetel üritustel ning nad ajavad alati meeleldi juttu igaühega, kes vähegi soovib! Ja oi, milliseid jutte nad oskavad pajatada – neid jutte ei kuule iga päev!

3. Põnevad üritused

Nagu mainitud, siis mulgid on väga sotsiaalsed ning sestap võid kohata palju huvitavaid üritusi, kus saab ka omavahel suhelda. Eriti palju korraldatakse kultuuriüritusi – laadad on au sees. Samuti korraldatakse palju kontserte, teatrietendusi, spordiüritusi, ringkäike ja muud põnevat. Tegevust leidub alati!

4. Kunst ja käsitöö au sees

Üks omapärasid, mille poolest on Mulgimaa kahtlemata teistest Eesti piirkondadest erinev, on rõhk kunstil ja käsitööl. Viljandis on harukordselt palju käsitööpoode ja -kodasid, kust leiab inspiratsiooni või töövahendeid oma loomingu harrastamiseks. Südalinnas asub Sakala keskus, mis jääb samuti silma erinevate kultuuriürituste poolest, mis on tihtipeale seotud just nimelt kunsti ja käsitööga. Võid kindel olla, et pea iga mulgimaa elanik on seotud kunsti ja käsitööga – see on suure au sees.

5. Palju ajaloolisi paiku

Kui oled lehitsenud meie portaali ja vaadanud näiteks erinevaid turismimarsruute, oled ilmselt märganud, et mulgimaal on tohutult palju ajaloolisi paiku, mis on seotud erinevate ajalooliste isikutega või kus on toimunud midagi märkimisväärset. Selliseid paiku on mulgimaal pea iga nurga peal! Kui tahad lähemalt tutvuda mulgimaa kultuuriga, tasub külastada kohalikke muuseume, raamatukogusid ja galeriisid, kus töötavad sõbralikud inimesed, kes oskavad muuseas ka rääkida palju huvitavat kohaliku kandi ajalooliste objektide kohta.

Need viis on vaid ühed mõnedest põhjustest, miks mulgimaa külastamine võib osutuda niivõrd põnevaks. Kui sa oled varem Viljandimaal sõitnud ringi vaid nö läbisõites, siis on kindlasti aeg see viga parandada – tule ja külasta mulgimaa pärleid julgelt!